Sauliaus Dastiko paroda „Visada buvai… / Iš naujo…“

Sauliaus Dastiko paroda „Visada buvai… / Iš naujo…“

Tapytojo Saulius Dastikas paroda „Visada buvai… / Iš naujo…“ primena, kad būti menininku reiškia atskleisti vidinę laisvę.

2017 m. gegužės 26 d., penktadienį, 18 val. sostinės senamiesčio centre įsikūrusioje Igorio Kalinausko meno galerijoje įvyks dailininko Sauliaus Dastiko tapybos parodos atidarymas „Visada buvai… / Iš naujo…“. Menininkas pristatys paveikslus, sukurtus 2014-2017 metais tarptautiniuose pleneruose Batumyje (Gruzija), Venspilyje (Latvija) ir rezidencijoje Konektikute (JAV).

Dailininkas kiekvieną trečiadienį I.Kalinausko meno galerijoje veda tapybos susitikimus dailę išbandyti panorusiems žmonėms. Šių susitikimų metu kilusios mintys buvo savotiška provokacija menininko parodai. „Kiekvienas gali kurti. Juk visada buvai žmogus. Visada buvai laisvas. Visada mokėjai tapyti. Tik dėl išorinio spaudimo, suvaržymų, žmogus tai tarsi pamiršta, užgniaužia, paslepia nuo kitų ir nuo paties savęs. Daugelis susidomėjusiųjų daile klaidingai galvoja, kad geri teptukai, popierius ar kitos dailininkų priemonės yra svarbiausias dalykas menininkui, kad tai lemia, jog esi kūrėjas. Iš tiesų kūryba prasideda tavo viduje. Reikia išsilaisvinti. Ir tas pasirinkimas būti laisvu vyksta kiekvieną dieną. Kasdien pradedi iš naujo “, – sako S.Dastikas.

Tapytojo darbai išsiskiria ekspresyvumu. Jis tarsi bando užfiksuoti tuo metu esančią būseną, regimą vaizdą, tačiau rezultate gimsta paveikslai, kurie pakyla virš kasdienybės, yra prisodrinti filosofinėmis prasmėmis. Praviros tvarto durys gali priminti vaikystės kaimą, o gal jos dailininko (ar žiūrovo) gyvenimo metafora? Rankomis susikibę žmogystos – pastebėtas vaizdas gatvėje, o gal tai vėl egzistencinė žinutė, kurią kiekvienas iššifruos savaip? S.Dastikas meistriškai fiksuoja buities ir būties vaizdus, to visiškai nesureikšmindamas.

Saulius Dastikas gimė 1971 m. Kėdainiuose. 1995 m. baigė Šiaulių universiteto Dailės fakultetą. 1998 m. baigė Vilniaus pedagoginio universiteto dailės technologijos magistrantūros studijas. Menininko darbai eksponuoti Lietuvos, Latvijos, Danijos, Vokietijos, Olandijos, JAV, Italijos, Slovėnijos galerijose. Saulius Dastikas yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *